Publikováno Napsat komentář

Vapers.cz: Spustili jsme pro Vás nový eshop s kuřáckými potřebami

Vítáme vás na stránkách nového internetového obchodu Vapers.cz, kde nabízíme širokou škálu elektronických cigaret a jejich příslušenství.

Nový internetový obchod Vapers.cz disponuje moderním responzivním designem, který je přizpůsoben pro přívětivé uživatelské prostředí v chytrých zařízeních, na kterých si naši zákazníci stále více vyhledávají informace o nabízeném zboží a cenách našich produktů.

V našem novém internetovém obchodě máte možnost velkého výběru elektronických cigaret, jejich kompletního příslušenství a náhradních dílů, různých oblíbených příchutí, bází a liquidů.

Doufáme, že se Vám nový internetový obchod líbí a, že budete spokojeni s výběrem a kvalitou našeho zboží.

Budeme moc rádi, když náš internetový obchod občas navštívíte.

Váš tým Vapers.cz

Publikováno Napsat komentář

Co se děje v našich ústech když vapujeme?

Výměna klasické cigarety za elektronickou znamená velká přínos pro dýchací systém, ale ten je tvořený také našimi ústy. Nová studie potvrzuje, že vapeři mají lepší orální zdraví než kuřáci.

Revoluce v nikotinovém průmyslu, zejména elektronických cigaret, udělala z nových alternativ jeden z nejpopulárnějších spotřebních materiálů za poslední desetiletí. Díky multidisciplinárním vědeckým studiím jsou považovány za méně škodlivou alternativu než je kouření tabáku a dokonce existují důkazy o jejich možné roli jako pomocníka při odvykání kouření.

Nová studie vapingu

Nedávno publikovaná studie, která se snaží zkoumat účinky vapingu na zdraví ústní dutiny, ukázala, že různé buněčné dopady v in vitro testech, jsou u elektronických cigaret mnohem méně výrazné, než ty, které vyplývají z expozice tabákovému kouři. Výsledky ukazují, že zatímco při spalování přežívá v ústech 24% streptokoků, u elektronických cigaret nepřekračuje množství bakterií 3%.

Mikrobiologické studie prováděné mezi americkými a britskými univerzitami naznačily, že uživatelé elektronických cigaret mají jiný mikrobiom. Buňky vystavené tabákovému kouři vykazovaly po 24 hodinové expozici vysoké toxikologické poškození, které prokázalo nadměrnou smrt buněk. Na druhé straně v přítomnosti páry buňky přežily až 8 týdnů.

Důkazy o účincích elektronických cigaret na orální zdraví, poskytnuté klinickými studiemi jsou stále omezené, ale při porovnávání vzorků od nekuřáků a vaperů nejsou rozdíly statisticky relevantní.
Většina dosavadních studií však byla provedena v malém měřítku a in vitro (ve zkumavce), což ještě není průkazné pro diskusi o biologických účincích in vivo (v lidském těle).

Závěry

Epidemiologické studie, provedené na kuřácích, vaperech a nekuřácích, upozorňují na obavy ze sucha v ústech, podráždění a onemocnění dásní. Dospělo se k závěru, že poškození buněk způsobené vapováním se ve srovnání s kuřáky výrazně snižuje. Ve skutečnosti je mnohem blíže kontrolnímu vzorku nekuřáků.

Celkově studie odhalují potenciální poškození ústního zdraví a zdůrazňují důležitost úsilí o omezení používání vapingu nekuřáky.

U kuřáků výhody elektronických cigaret mohou převážit nad jakýmkoli negativním dopadem vapingu na orální zdraví, zejména v krátkodobém horizontu.

K pochopení klinického významu pozorovaných biologických změn in vitro je zapotřebí dalšího výzkumu. Vaping však stále dokazuje svou bezpečnost a to natolik, že Asociace zubařů vyzívá odborníky na orální zdraví, aby podporovali své kuřácké pacienty k přechodu na vaping jako strategii ke snížení škodlivých dopadů, jako je rakovina, zánět dásní nebo další nemoci, jako je halitózan. Nehledě na další účinky pozitivní účinky typické pro kuřáky jako je zápach z úst, žluté zuby a zubní kámen.