Obchodní podmínky

I. Všeobecné podmínky

Internetový obchod Vapers.cz nabízí kuřácké potřeby, proto je výhradně určen uživatelům, kteří dosáhli věku 18 let. Uživatel, který výše uvedenou podmínku nesplňuje je oprávněn nakupovat pouze položky neobsahující cigaretové potřeby.

Vzhledem k povaze prodávaného zboží je prodávající oprávněn požádat kupujícího v souvislosti s jeho objednávkou o prokázání splnění podmínky dle § 12 odst. 1. písm. a) zákona č. 379/2005 Sb., v platném znění, tj. že kupující není osobou mladší 18-ti let.

Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím jsou řízeny obchodními podmínkami internetového obchodu Vapers.cz, které jsou pro obě strany závazné.

II. Objednávka zboží

Objednávka – přijetí

– Plnohodnotná objednávka vzniká v okamžiku, kdy ke zboží, které je vloženo v nákupním košíku je vyplněn objednávkový formulář, jenž vyžaduje pouze údaje nutné k bezproblémovému doručení zboží (tj. jméno, adresa, kontakt). Takto vyplněný objednávkový formulář je přijat portálem Vapers.cz, který obratem zašle potvrzující e-mail, nebo kupujícího tel. kontaktuje.

Objednávka – zrušení (kupujícím)

– Každá objednávka je závazná (Občanský zákoník § 544–545, zákon č. 40/1964 Sb.) dle našich obchodních podmínek. Pokud nebude expedovaná objednávka zaslaná na dobírku zákazníkem vyzvednuta, bude v každém případě požadováno uhrazení vzniklých nákladů na odeslání zboží a manipulační poplatek (smluvní pokuta) ve výši 20,– Kč. Odesláním objednávky souhlasíte s našimi obchodními podmínkami a smluvní pokutou v této výši. Upozorňujeme, že veškeré nesplacené pohledávky (neuhrazená smluvní pokuta) budou postoupeny specializované společnosti k vy­máhání včetně všech nákladů s tím spojených.

-objednávka, nebo některá z položek objednávky lze zrušit do 3 dnů (pokud zboží již nebylo expedováno), a to telefonicky nebo e – mailem na adresu portálu SuperDrinks. Pro zrušení je nutné uvést číslo objednávky, datum nákupu a číslo účtu pro navrácení peněz.

Objednávka – zrušení (prodejcem)

– portál Vapers.cz si vyhrazuje právo zrušit objednávku v následujících případech:

·         zboží již není dostupné

·         cena za zboží se výrazně změnila

·         prodejce má důvod se domnívat, že kupující není oprávněn k nákupu

Možnosti platby

·         platba převodem

·         dobírka u dopravce

·         hotově při osobním převzetí v kamenné prodejně . V prodejně na ul. Mjr. Nováka    

III. Ceny produktů

ceny produktů uvedených na stránkách portálu Vapers.cz jsou platné v okamžiku objednání. Faktura, která je vystavená na základě kupní smlouvy se stává zároveň daňovým dokladem a dodacím listem. Cena je navýšena částkou za dopravu na místo, které si určí kupující a za balné.
V případě, kdy kupující provede platbu převodem a prodávající není schopen zajistit dodání vybraného zboží z výše uvedených důvodů, tak prodávající neprodleně vrátí platbu zákazníkovi dohodnutým způsobem.  Lhůta vrácení je závislá na zvoleném způsobu (převodem, poštovním převodem).

portál Vapers.cz si vyhrazuje možnost změny ceny zboží při výrazné změně cen ze strany jeho dodavatelů. Veškeré ilustrační fotografie láhví mají pouze informační charakter. Berte prosím na vědomí , že konečný vzhled cigaretových výrobků může být  jiný v závislosti na výrobci nebo dovozci.

IV. Možnosti a doba doručení

Doručení zboží je realizováno smluvním přepravcem. Zboží je velmi důkladně zabaleno tak, aby bylo eliminováno jakékoliv poškození.

Zboží si kupující může osobně vyzvednout vždy po telefonické domluvě nebo výzvě na všech provozovnách Vína a Destiláty

Opavská 1140/40          Ostrava Poruba (vedle klientského centra Poda)

Mjr. Nováka 1392/1a  Ostrava Hrabůvka (poblíž restaurace Šatlava) 

Tlapákova 1386/7         Ostrava Hrabůvka (v areálu pivnice  Školka) 

Portál Vapers.cz si vyhrazuje termín dodání 3 – 5 dnů, což je hlavně podmíněno dostupností objednaného zboží. Kupující bude vždy s předstihem kontaktován přepravcem.

Zboží může být zasláno na jakoukoliv adresu po celé ČR, při doručení do zaměstnání je nezbytné uvést název společnosti.

V. Odstoupení od kupní smlouvy

     1.   Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 53 odst. 8 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy na dodávku zboží upraveného podle přání kupujícího, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání, od kupní smlouvy na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal, a od kupní smlouvy na dodávku novin, periodik a časopisů.

     2.   Nejedná-li se o případ uvedený v čl. 1.27 či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu doručeno do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží. Odstoupení od kupní smlouvy může kupující zasílat mimo jiné na adresu provozovny prodávajícího či na adresu elektronické pošty prodávajícího.

  3.   V případě odstoupení od smlouvy dle čl. 1.28 obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do 5 pracovních dnů od odeslání odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Zboží musí být prodávajícímu vráceno nepoškozené a neopotřebené a, je-li to možné, v původním obalu.

4.    Ve lhůtě patnácti (15) dnů od vrácení zboží kupujícím dle čl. 1.29 obchodních podmínek je prodávající oprávněn provést přezkoumání vráceného zboží, zejména za účelem zjištění, zdali vrácené zboží není poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno.

5.    V případě odstoupení od smlouvy dle čl. 1.28 obchodních podmínek vrátí prodávající kupní cenu kupujícímu do deseti (10) dnů od skončení lhůty na přezkoumání zboží dle čl. 1.30 obchodních podmínek, nejpozději však do třiceti (30) dnů od doručení odstoupení od kupní smlouvy kupujícímu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím. Prodávající je taktéž oprávněn vrátit kupní cenu v hotovosti již při vracení zboží kupujícím.

6.    Kupující bere na vědomí, že pokud zboží vrácené kupujícím bude poškozeno, opotřebeno či částečně spotřebováno, vzniká prodávajícímu vůči kupujícímu nárok na náhradu škody jemu tím vzniklé. Nárok na úhradu vzniklé škody je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

7.    Je-li společně se zboží poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy spotřebitelem, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím povinen prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek. 

VI. Závěrečná ustanovení

Odesláním elektronické objednávky kupující stvrzuje, že dosáhl věku 18 let a souhlasí s výší ceny za nakoupené zboží včetně nákladů za dopravu a balné.

Výše uvedené obchodní podmínky platí v celém svém rozsahu a znění, které jsou  uvedeny na portálu Vapers.cz v den odeslání elektronické objednávky.

Nákup cigaretových výrobků není umožněn osobám mladším 18 let, nákup těchto produktů je podmíněn registrací. Tím že vznikne při předání zboží pochybnost o tom, že zákazník není starší 18 let, nebude mu zboží předáno

– Formulář pro odstoupení od kupní smlouvy ve formátu .PDF ke stažení zde.

EET
Vážený zákazníku, podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.